Alfa ukryla na Giuliette facelift

Alfa Romeo Giulietta patrí medzi tie krajšie kusy hatcbhackov nižšej strednej triede. Ale to neznamená, že občas nepotrebuje oživiť. Na ženevský autosalón príde modernizovaná verzia so zmenenou vizážou. To aspoň tvrdí automobilka.

Zásadné zmeny nevidno. Dokonca nevidno ani zmeny v detailoch. Aká teda modernizácia prednej časti? Pár zmien vraj prebehlo na nárazníku. Takže šup, berte lupy a hľadajte. Trochu lepšie vidno novú masku chladiča. Berieme aj fakt, že to, čo vyzerá dobre treba nechať na pokoji.

Nové svetlá pripomínajú sady na sedane Giulia. V Ženeve sa ukáže aj ten a v bežných verziách, nielen vo vrcholnej Quadrifoglio Verde. Ale späť k menšej Guiliette. Vnútri budú nové látky čalúnenia. V multimediálnom systéme pribudla možnosť aplikácií ako Facebook, Twitter, Deezer, TuneIn, Reuters, ale hlavne TomTom. Či bude Facebook môcť nahrávať fotky zo zadnej kamery ostáva záhadou.

Z Guilietty Quadrofoglio Verde sa stane Giulietta Veloce. Zmena sa dá chápať, lebo napísať štvorlístok po taliansky bol rovnaký problém ako vysloviť názov. Teda pre niektorých. Odlíši sa športovejšími nárazníkmi, prahmi, či zrkadlami s lesklým čiernym povrchom. Do vnútra Veloce zavítajú športové sedadlá a volant so zrezanou spodnou časťou.

Veloce po kapotou schová 1,8-litrový motor TBi s 176 kW (240 K) a 300 Nm (340 Nm s overboostom). Na stovke je za 6 sekúnd.