Dvanásťvalec v sedme má 25 rokov

BMW pred 25 rokmi ukázalo prvú sedmičku s dvanásťvalcovým motorom. Výročie štvrťstoročnice nie je len tak prehliadnuté a v Mníchove pripravili 760Li V12 25 Years Edition. Sedma s takýmto označením nebude brázdiť Európu. Je špeciálne pre US and A. Jedine, že by sa niekomu natoľko páčila, že by ju sem doviezol, respektíve doplavil.

Páči sa nám, že BMW nezanevrelo na V12, zatiaľ, a ponúka ho, aj keď iba v tejto inkarnácii. Čo takto 660i? Tak, či onak, twin turbo s objemom 6 litrov posiela ku kolesám 399 kW (535 k) a 744 Nm. S takým arzenálom dá stovku za 4,5 sekundy. Maximálna rýchlosť dostala obmedzenie na 210 km/h. M-paket posunie obmedzenie na obligátnych 250 km/h.

Limitované edície väčšinou sľubujú niečo naviac. Okrem štítkov si zákazníci prídu na svoje pri pohľade na zábavný systém pre zadné sedadlá, béžovou alcantarou čalúnený strop, vnútorné stĺpiky čalúnené kožou a niekoľko ďalších interiérových detailov ako obloženie z klavírneho čierneho dreva. Vonku znova okrem štítkov V12 25 Years Edition zažiaria dvadsaťpalcové disky a lišty Shadowline.

Cena za oceánom bude 159 965 dolárov.