Dokonalý Jaguar F-type Project 7 ide do série

V Goodwoode sa dnes objaví aj brutálny Jaguar F-type Project 7. Vraj ho vytvorila odnož Special Operations, ktorá pôsobí podobne partizánsky ako v prípade Mercedesu. Mal by to byť najvýkonnejší a najrýchlejší Jaguar v histórii. A to je celkom slušná výzva.

Jaguar, ani gauneri v Special Operations zatiaľ neprezradili, čo bude pod prednou kapotou, ale britský Auto Express tvrdí, že by tam mal byť motor V8. To nie je prekvapenie, tak isto ako nie je prekvapením ani objem 5 litrov. Ale výkon 422 kW (567 k) je poriadna porcia. S osemstupňovou automatickou prevodovkou sa na stovku dostane za 3,9 sekundy.

Auto v sériovej verzii sa podobá na koncept Project 7, ktorý vzbudil veľmi dobrý ohlas, ale má väčšie zrkadlá a karbónovú ochranu spolujazdca pri prípadnom prevrátení. S kratším čelným sklom a aerodynamickým balíkom doplnkov tlačí Project 7 k zemi o 177 percent väčšou silou ako bežná otvorená verzia F-type. No a maximum auta je pri 299 km/h. Podľa doterajších informácií by malo vzniknúť 250 kusov tohto skvostu.

Nechceme do pánov v Jaaaagu rýpať, ale prehlásiť, že bude najrýchlejším a najvýkonnejším Jaguarom sú prehnané, veď si stačí spomenúť na XJ220. Ten síce nie je výkonnejší, ale rýchlejší áno.

Takže prišli aj oficiálne informácie. Motor je päťliter, ale pumpuje 423 kW (575 k). Kone sú s iným prepočtom. Krútiaci moment 680 Nm smeruje na zadné kolesá a rozbieha auto vážiace 1585 kilogramov. Stovka je za 3,8 sekundy a maximum je 3 kilá. Ostatné veci sú správne.