Alfa Romeo MiTo hrá tvrdšiu hudbu

Dave Grohl z Foo Fighters bude mať z takéhoto auta radosť. Koncept Alfa Romeo MiTo by Marshall sa predstaví totiž na predpremiére Grohlovho dokumentárneho filmu Sound City. No a názov prezrádza tú pravú tvár malého auta.

Firma Marshall Amplification spolupracovala na úpravách malého auta. Aj kvôli tomu je exteriér auta čierny so zlatými detailami a štítkami Marshall. Do očí bijú červené strmene bŕzd a chrómová koncovka výfuku. Tie mohli tiež byť zlaté. Od zlatej majú ďaleko aj osemnásťpalcové disky kolies.

Inšpirácia zosilňovačmi pokračuje aj vnútri MiTa. Všetky použité látky majú pripomínať tie, ktoré používa bežne Marshall. Tiež sa nezabudlo na zlaté detaily, špeciálne koberčeky a lišty prahov so štylizovaným názvom konceptu. Zaujímavejšie však vyzerá použitie mikrofónu SH55 namiesto radiacej páky. Za zmienku stoja ešte dva 12-palcové reproduktory a zosilňovač v kufri krpca.

Ako pohonná jednotka bol zvolený motor 1,6 JTDM 2 s výkonom 88 kW (120 k) a krútiacim momentom 320 Nm. MiTo by Marshall s ním zrýchli na stovku za 9,9 sekundy a dostane sa na 198 km/h. To sú ale údaje, ktoré pri tej radiacej páke vôbec nie sú dôležité. Tá je jednoducho dokonalá!