Do Európy mieri Ford EcoSport, nástupca Fusionu

Ford Fusion zažíval svoje chvíle na výslní hlavne v Českej republike. Slovensko bolo jeho prítomnosťou tiež poznačené a úspechy žal aj tu. Za všetky verzie treba spomenúť tú s názvom Urban, ktorá imitovala SUV. Fusion Urban bol jedným z prvých, ktorí odštartovali éru rôznych Crossov a Scoutov.

Auto nebolo predstavené na autosalóne v Ženeve, akoby sa v týchto dňoch dalo očakávať. V európskej špecifikácii prišiel na MWC (Mobile World Congress) v Barcelone. Svojou veľkosťou sa jasne zaradí pod Kugu. Platformu bude zdieľať s Fiestou a B-Maxom.

Áno, bude aj s litrovým EcoBoostom. „Dobrý deň, poprosím ten EcoSport s EcoBoostom a technológiou EcoNetic!“ Myslíte, že je to šialené? Ani nie, to je dobou. Podstatné, že pod kapotou bude tá najvýkonnejšia verzia s 92 kW (125 k) kombinovaná s manuálnym 6-kvaltom. Atmosférická alternatíva bude mať objem 1,5 litra a výkon 81 kW (110 k). Naftu zatiaľ bude hájiť iba 1,5-litrový agregát s 66 kW (90 k).

Prečo vlastne Ford ukázal auto najskôr na výstave mobilov? Hlavne kvôli technológiám, ktoré v sebe ukrýva. Okrem hlasom aktivovaného systému Ford SYNC je dostupný aj SYNC Emergency Assistance. A mobily hlavne podporí SYNC AppLink, ktorý hlasom dokáže kontrolovať aplikácie. Ten je použitý v Európe prvýkrát.

Auto bude samozrejme aj v Ženeve.