Aston Martin Rapide Shooting brake: Dostane James Bond kombi?

V najnovšom 24. pokračovaní o záchrancovi sveta v službách Jej Veličenstva sa uskutoční zásadná a dosť nečakaná zmena. Bude koniec prestrelkám, výbuchom či šialeným naháňačkám. Agent 007 bude riešiť ďaleko nebezpečnejšie úlohy. Totižto jeho láska, Vesper Lyndová mu pred smrťou v 21. pokračovaní zatajila jednu maličkosť. Vlastne dve a tak sa James Bond po prvýkrát stretáva so svojimi ratolesťami. Od tohto momentu sa dej filmu uberá úplne iným smerom. Hlavný hrdina sa razom ocitá v úlohe starostlivého otca. Už žiadne súboje s najzákernejšími zločincami sveta. Úhlavným nepriateľom je detský plač, zapríčinený prázdnym bruškom alebo plnou plienkou. Namiesto chladnej pištole mu sekundujú fľaša sunaru, púder alebo teplomer. Treba ísť na prechádzku do parku ale kde do pekla uchytí vo svojej frajerskej DBS dve detské sedačky?! A čo s kočiarmi, možno jeden by do kufra zmestil ale dva?! To je príliš! Kam naloží týždňové nákupy plienok a detskej výživy?! V hlave má toľko otázok a zdanlivo žiadnu odpoveď. Je úplne v koncoch, zúfalý…

Vo veľa veciach by sme mu neporadili ale aspoň jedno riešenie máme. Ten úžasný Aston Martin DBS vymeniť za ešte úžasnejší rodinný Aston Martin Rapide. No nie za hocaký ale tento špeciálny, z rúk samotného Bertoneho. Povieme že je krásny no v skutočnosti je oveľa viac. Niečo je dokonalé ale toto auto je viac. Štvorkolesové umelecké dielo, pri snahe opísať jeho dizajn sú slová zbytočné. So zatajeným dychom prechádzame prstom po monitore a sledujeme tie úžasné, ladné krivky. Tvar prednej masky, sklon čelného skla, línia bočných okien či svalnatých blatníkov. A ten nádherný zadoček. Z ktorejkoľvek strany jasne viete, že toto je Aston Martin. Človek by ho chcel riadiť, ovládať silu dvanásťvalcového motora a vtom istom okamihu stáť na ulici a v nemom úžase sledovať tú nádheru. Zapredal by dušu Diablovi len aby sa ho mohol dotknúť, cítiť tlkot jeho srdca a počuť jeho rev. Nadpozemsky krásny Aston Martin.

Dúfame, že neskončí ako neuskutočnený sen. Že vyrobia aspoň jeden jediný exemplár tohto vražedne krásneho auta. Do skorého videnia v Ženeve.