Dlhá trojka pre malých Číňanov

Napriek tomu, že obyvatelia Číny patria vzrastom medzi jedných z najmenej rozmerných jedincov, evidnetne si potrpia na dostatok životného priestoru.

Predĺžené verzie bežných áut sú totiž v tejto krajine pomerne častou záležitosťou, a tak nie je príliš prekvapivé ani to, že na autosalóne v Pekingu, zvanom Auto China 2012, sa predstaví predĺžená verzia BMW radu 3. Tá bude primárne určená práve pre čínsky trh.

Označovaná bude skratkou Li, oproti bežnému modelu narastie na dĺžku o 11 cm a na výber bude s tromi pohonnými jednotkami. Všetky budú spaľovať výhradne benzín a najslabšia z nich ponesie názov 320 Li, ktorej dvojlitrový štvorvalec bude dosahovať výkon 135kW/181 koní. K dispozícií ďalej bude tento istý motor, avšak preplňovaný dvoma turbami, vďaka čomu sa jeho výkon zvýši na 180 kW/241 koní. Označovaný bude ako 328 Li. Pre čínskych záujemcov, ktorým sú 4 valce málo, by mohol vyhovieť posledný z trojice, šesťvalec s dvoma turbami 335 Li. Jeho 225 kW/302 koní by nemalo mať ani s prerastenejšou trojkou najmenší problém.