Cupra Formentor Veloz First Edition zahájil predaj na Slovensku

Cupra Formentor, ktorá je úplne prvým modelom, ktorý samostatne vyvinula táto značka, je od včera oficiálne v predaji aj na Slovensku.

Toto superrýchle SUV si aktuálne môžete objednať v uvádzacej výbave Veloz First Edition s motorom 2.0 TSI s hutnými 310 koňmi. Výkon bude poháňať všetky kolesá cez systém 4Drive skombinovaný s prevodovkou DSG. Akčná cena predstavuje sumu 45 900 EUR s DPH. Tá platí až do konca novembra. Bohatá ponuka ďalších motorov bude nasledovať v roku 2021. Nebudú medzi nimi chýbať plug-in hybridy ani nafta. Napríklad E-Hybrid bude dostupný v 204 a 245 koňovej verzii. Celkovo sedem motorov, ktorých výkony sa pohybujú v spektre 150 až 310 koní. Vyberie si fakt každý. Slovo Veloz, inak aj skratka VZ, bude označovať všetky verzie s výkonom vyšším než 245 koní. Veľmi elegantné riešenie na rozlíšenie tých najsilnejších kusov. 

Keďže značka Cupra patrí pod Seat, v exteriéri i interiéri je vidieť prvky odkazujúce práve na túto automobilku. Avšak Cupra ich používa po svojom, s ešte väčším dôrazom na dynamické a agresívne vyznenie a má teda skutočne právo nazývať sa samostatnou značkou. Interiér razí typický nový minimalizmus a prehľadnosť, podobnú práve s novými SEATmi. Sú tu prítomné všetky druhy konektivity pre Apple aj Android a to dokonca bezdrôtovo. Taktiež nechýbajú najnovšie USB-C porty, 10,25 “ digital cockpit či 12″ infotainment displej operujúci pod systémom MIB3.

Vy objednávajte a my sa budeme tešiť na redakčný test.