Crossover miesto MPV: prichádza Citroën C3 Aircross z Trnavy

Citroën už definitívne povedal zbohom malému MPV C3 Picasso. Podľa požiadaviek trhu sú už autá tejto veľkosti s takou karosériou nežiaduce, každý ich púšťa k vode. Ako náhrada prichádzajú crossovery. Inak to nie je ani pri francúzskej automobilke. Ukázala ako bude vyzerať C3 Aircross.

Nový crossover od Citroënu pokračuje v ceste, ktorú prešľapávajú C3 a C4 Cactus. Zdvojené predné svetlá, dvojfarebné lakovanie… Ale niečo tu chýba! Na aute nie sú viditeľné Airbumps. Možno preto, že toto auto má byť zamerané viac na výlety mimo mesto, ako na cestovanie po parkoviskách obchodných centier.

Nové malé auto bude ale dokonale nahrádzať C3 Picasso. Veď ponúkne dostatok miesta vďaka vyššej stavbe a tiež aj dosť veľký batožinový priestor. S objemom 410 litrov v základnom stave a 1289 litrov po sklopení sedadiel delených v pomere 60:40 ponúka naozaj veľkorysý priestor. Odchádzajúci C3 Picasso mal základný objem 385 litrov.

Terénne vlastnosti asi čakať od tohto auta nebudete. Ale aj tak ho neprekvapí ľahší terén. Karoséria nemá príliš nízke nájazdové uhly a niečo pomôže aj Grip Control, štvorkolka v ponuke nebude. Avšak systém na zjazd z kopca svoje miesto nájde.