Citroën C5 Aircross bude mať radikálne tvary po modernizácii

My máme v redakcii pocit, že Citroën C5 Aircross je stále novým modelom. Ale už asi nie, keďže automobilka vyrukovala s jeho modernizovanou verziou. Ale áno, prvýkrát sme ho mali v testovacom týždni v marci 2019, takže hej, tri roky ubehli ako voda a dokonca bol predstavený ešte takmer rok predtým.

Hlavnou ideou za novou vizážou prednej časti je priblíženie sa novším modelom automobilky, ako sú C4 a C5 X. V prednej časti teda nie sú dvojdielne svetlá, ale sú celé skryté pod spoločným jedným sklom. Po facelifte bude štýl auta ešte trochu radikálnejší. Má predsa LEDkové denné svietenie, ktoré nadväzuje na znak a línie prednej masky. Tá línia nie je obyčajná. Má bodkované LEDkové osvetlenie. Netreba všade tlačiť svetelné pásy. Takže kým niektoré automobilky majú jeden svetelný pás vpredu, C5 Aircross prichádza rovno s dvomi, ktoré nie sú úplne neprerušené pásy, ale efekt je rovnaký. V strede je znak automobilky, ktorý sa nemení, ale je teraz lakovaný čiernou farbou.

Kvôli novým svetlám a maske chladiča bolo nutné upraviť aj nárazník. Ten vytvára dojem ešte väčšej šírky auta. Dokonca aj tie otvory na bokoch sú funkčné a nie iba na okrasu. Vzadu toho toľko neprišlo a svetlá dostali len nové usporiadanie prvkov a sú trochu zatemnené. Ako pri každom facelifte, aj tu  Citroën siahol po nových tvaroch diskov a pribudla možnosť spätných zrkadiel lakovaných čiernou farbou.

Vo vnútri sa udiali znova zmeny, ktoré C5 Aircross približujú znova napríklad spomenutým C4 a C5 X. Nový displej je postavený na vrchole prístrojovej dosky a tomu sú prispôsobené aj ostatné prvky. Klimatizácia má však samostatné ovládanie niektorých prvkov a rovnako je na tom ozvučenie. Miesto páčky na prepínanie režimov prevodovky aj tu Citroën použil prepínač v štrbine.

Nový je tiež prepínač režimov, viac USBčiek a tiež nový odkladací priestor v strede. Sedadlá tiež prešli inováciou a sú znova ako v nových modeloch značky. Majú teda stále vyhrievanie, ale dostali vylepšenú masáž. Do predaja sa inovovaný kus dostane začiatkom leta a bude pokračovať v úspešnom ťažení pôvodnej verzie.

Po odstránení Berlinga so spaľovacími motormi z ponuky ostáva jedným z najlepších rodinných áut v ponuke automobilku. Ak ste nevedeli, tak Grand C4 Spacetourer stále žije.