Čínske MG oslavuje úspechy v BTCC

Britský jazdec Jason Plato skončl tretí v kolotoči British Touring Car Championship (BTCC). To MG pod čínskym velením považuje za neskonalý úspech a ponúkne v Británii obmedzenú sériu MG6 BTCC.

Iba biela farba Arctic White bude mať samozrejme nápisy BTCC, ako inak, ale pribudnú aj bojové farby MG KX Momentum Racing na prednej maske. Osemnásťpalcové disky opticky zlepšujú tvary malého sedanu. Vnútri pribudli športové sedadlá a navigačný systém.

Pod prednou kapotou drieme 1,8-litrový štvorvalec s výkonom 118 kW (160 k), ktorý Číňana rozbehne na stovku za 8,4 sekundy a maximálne ho dotlačí k 193 km/h.

Guy Jones, riaditeľ MG pre predaj a marketing v UK o aute povedal: „Sme radi, že sme sa znova dostali na vrchol britského motoristického športu v BTCC vďaka tímu MGKX Momentum. Bola to perfektná prvá sezóna pre MG a tím a práve edícia BTCC je navrhnutá ako oslava návratu do špičkového motoristického športu.“

Nevieme ako vám, ale nám sa MG6 príliš na fotkách nepáči. Možno v skutočnosti je to o niečo lepšie, ale ak by sme vyberali zo sérií BTCC, ktoré sú dostupné pre súčasné modely, siahli by sme po Focuse.