Chcete každý deň jazdiť ako Fangio?

Viete kto je Fangio? Nie? Tak šup, šup wikipedia! Bol to jeden z najvýraznejších, vlastne najvýraznejší pretekár Formule 1 v päťdesiatych rokoch. Prvé víťazstvo zažil na Veľkej cene Monaka 1950. Titul šampióna získal celkovo päťkrát v rokoch 1951, 54, 55, 56 a aj 57. To všetko v dobe, keď bolo pretekanie bezpečné asi ako skákanie s padákom, ktorý má miesto lán wi-fi pripojenie. Oproti tej dobe bola situácia, ktorú opisuje film Rivali (Rush) ako prechádzka cez prechod na ktorom svieti zelená.

Teraz bude v aukcii jeho auto, ktoré používal ako každodenné vozidlo. A nebolo hocijaké. Základ vo forme AMC Rambleru z USA sa premiešal s vplyvmi argentínskej firmy. Vznikol tak automobil s názvom IKA Torino 380S. Pod kapotou mal 3,8-litrový agregát, ktorého korene sa dajú vystopovať až k Jeepu. V aute mal 158 kW (215 k). Z modelu Torino 380S vzniklo menej ako 1600 kusov.

Podľa určitých zdrojov bol práve Fangio jedným z tých ľudí, ktorí dotiahli projekt vozidiel IKA (Industrias Kaiser Argentina) do sériového stavu. Tak ak teda chcete jazdiť ako Fangio, myslíme auto, nie výkony, tak neváhajte, aukcia sa uskutoční v Birminghame už 15. a 16. novembra. Vyvolávacia cena je 25 000 britských libier, čo je necelých 30 000 eur. Viac informácií nájdete na stránkach aukčného domu Silverstone Auctions.