Cars & Coffee Beladice: Úroveň sa stále zvyšuje

Svetových pokračovateľov známej značky podujatí Cars&Coffee ste už mali raz možnosť stretnúť na akcií, ktorá sa konala nie tak dávno na nádvorí Vígľašského zámku. Priestory a samotný program počas celého dňa naznačili, že sa u nás niečo konečne hýbe tým správnym smerom a každý jeden krát sa bude na čo tešiť.

Nešlo pritom len o samotné autá, ale hlavne o to spojenie so skvelými ľuďmi. S istotou môžeme povedať, že sa to podarilo skombinovať vynikajúco a pokračovanie príbehu Cars&Coffee v, tentokrát, ďaleko väčších priestoroch nádherného Park Hotela Tartuf pravdepodobne predčilo očakávania aj tých najpripravenejších účastníkov.

Nedeľa v znamení áut a dobrej šálky kávy začala doobedňajšou registráciou na ktorú sme sa dostavili v sprievode bieleho Lamborghini. To sa za nami vynorilo v pár krásnych serpentínach a samozrejme pri prvej rovinke aj mizlo v diaľke smerom do Beladíc. Kým zaparkovalo, my sme absolvovali registráciu a vybrali sme sa hľadať ďalšie skvosty. Zobrali sme to hneď z kraja, kde strážil akciu rad rôznych Nissanov GT-R, ktorým dominoval jeden s nádhernou farbou Katsura Orange. Nebolo ich málo, no zatienila ich všetkým dobre známa japonská legenda nesúca označenie R34. Tá sa mimochodom stala aj druhým najkrajším autom zrazu.

Vraj rozhodovalo len pár hlasov a na treťom mieste skončilo BMW M4. Ktoré konkrétne? To si skúste vybrať podľa vlastného vkusu, všetky boli pre nás niečím zaujímavé.

Najkrajšie auto tohtorocňého Cars&Coffee bolo nakoniec Lamborghini Huracan Performante, ktoré sa radí medzi najrýchlejšie Lamborghini a z 0-100km/h zrýchli za 2.9 sekundy. My sme ho stretli už na Slovakiaringu a jeho zvuk je naozaj brutálny.

Vyberať bolo naozaj z čoho, čakali by ste u nás Aston Martin Vanquish Zagato? Vyrobených bolo len 99 kusov a práve k nám na Slovensko sa podarilo firme AP Corse jedno dostať. Nechýbali ani ostatné značky ako Ferrari, Jaguar, Porsche či Datsun. Áno, my sme ho videli, aj keď prišiel len na chvíľu, no nestihli sme ho odfotiť. Pán Troška s jeho Quattrom S1 opäť priblížil ľuďom jednu z legiend svetových rally.

Za toto zloženie organizátorom patrí veľká pochvala, podarilo sa im dať dokopy akciu na vysokej úrovni. Po prechádzke parkom plným áut sme si dali niečo dobré z grilu na obed, odložili foťák a porozprávali sme sa so známymi pri dobrej káve od Jager Kaffee. Ideálny nedeľný deň, dobrá partia ľudí a ešte k tomu krásne autá? Nič nám naozaj nechýbalo, strávili sme tu výborný začiatok letnej sezóny a dávame veľký palec hore.