Carbon Motors TX7 je ultimátne zásahové vozidlo

V slávnej USA existuje firma, ktorá sa špecializuje na policajné autá. Fakt, vážne, nevyrába žiadne komerčné modely, len vozidlá pre tých, čo pomáhajú a chránia. Sedan mal celkom úspech a v niektorých prípadoch začal nahradzovať oldschoolové Fordy Crown Victoria.

Ale nielen rýchle sedany s prerážacou schopnosťou sú nutné. Občas treba previezť zásahovú jednotku, prípadne pár väzňov. A na to je určený nový model s názvom TX7. Vyzerá ako dodávka, alebo ako opancierované SUV. Takému by sa nebránil ani admirál generál Aladeen z krajiny Wadyia.

Zvýšená strecha, stroboskopové blikače a panel na uverejňovanie správ vzadu sú v základnej výbave. Dovnútra sa zmestí 10 ľudí. Alebo zbraň hromadného ničenia, výber je len na užívateľovi.

Predná obrovská kapota bez problémov schová naftový V8 spojený s automatickou šesťstup§ovou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. Časom vraj pribudne aj alternatívny pohon na stlačený zemný plyn CNG.

Prototypy majú solárne články na streche a znak sa nám podobá na Renault.

Výroba začne koncom roka 2013 a základná cena bude 149 950 amerických dolárov, čo je 113 942 eur. Ruský Dartz Prombron je asi jediná alternatíva.