BMW X6 – Facelift prichádza inkognito

Facelift, alebo úpravu vizáže SUV od BMW nie je tak ľahké spozorovať. Na letmý pohľad to je stále ten dôverne známy kontroverzný hrdina. Kontroverzia sa nesie celou výrobou modelu. Niektorí si naň nevedia zvyknúť a hovoria, že je zbytočný, iní nechcú už o X5 ani počuť, čo tam aká praktickosť.

Kufor s objemom 570 litrov a pôvodne iba 4 miesta na funkčnejšiu X5 nemajú. Ale X6 by mala byť o štýle a imidži, nech si vyslúžila akýkoľvek.

Bez ohľadu na reakcie publika je to úspešné auto, ktoré práve dovŕšilo polčas výroby, čo naznačuje aktualizácia. Predná časť sa zmenila. Nijako drasticky, len v detailoch. Najviditeľnejšie sú hmlovky. Kruhové na paličkách cez náduchy sú minulosťou. Vlastne kruhy ostali, len sú umiestnené na inom podklade. Tak trochu opticky rozširujú celé auto.

Podstatné je asi použitie nových technológií vo svetlách. Xenón vychádza z módy. Najviac štýloví jedinci si na svoju novú X6 objednajú adaptívne LED svetlá. Tým pádom úplne odpadne výmena žiaroviek, či výbojok. Aspoň teoreticky.

Motory sa veľmi nezmenili, ak samozrejme nerátame pridanie supernafty M50d. Tá produkuje 280 kW (381 k). Benzínové motory majú označenia rovnaké, takže 35i vyvinie 223 kW (304 k) a 50i pripraví 298 kW (405 k). Otázka znie 50i alebo 50d?

Pre 50i, takisto ako pre 35i však bude možné priplatiť za M-performance balík. Slabší motor tak dostane naviac 11 kW (15 k) a 40 Nm, kým silnejší benzín sa posunie až o 29 kW (40 k) a tiež 40 Nm.

Celý špás sa dostane do predaja v priebehu roka.

Promo fotky ukazujú auto v zaujímavej kombinácii. Hnedá s hnedou. Zvláštne príťažlivá kombinácia. Hnedá sa stáva čím ďalej, tým viac populárnou farbou. Hnedá je nová biela. A vnútri tiež. Béžová a bledošedá sú nepraktické na údržbu, o bielej koži nehovoriac. Čierna je na tom lepšie, ale je fádna. Hnedá spolu s červenou tvoria taký stred medzi ľahkosťou údržby a zaujímavosťou. Takže teda X6 M50d s LED svetlami s Individual farbou Rubin Schwartz s odleskami červenej farby a interiér taký ako odlesky, plus tmavými bambusovým lištami. Alebo nie?

Faceliftom prešla aj najvýkonnejšia X6 M. Vnútro a zovňajšok sa zdanlivo nezmenili.  Jedinou zmenou je teda pozmenená predná maska a použitie LED svetiel. Motor sa tu nemení.