Znovuzrodená ikona menom Alpine sa predstaví v Paríži

Jesenný autosalón v Paríži sa stane miestom znovuzrodenia jedného z najkrajších modelov v histórií domácej značky Renault- Alpine.

Slávny a úspešný športový Alpine A110 Berlinetta totiž tento rok oslavuje 50.výročie svojho predstavenia, a tak sa Renault rozhodol pripomenúť si túto udalosť niečim výnimočným. Dizajnér Laurens Van den Acker doslova hovorí, že nechať to bez povšimnutia a nevytvoriť na oslavu tejto príležitosti niečo špeciálne by pôsobilo až laxne. O koncepte, ktorý by mal byť reinkarnáciou svojho slávneho predka, však zatiaľ nie je známe takmer nič konkrétne. Vlastne, nie je ani úplne isté, či vozidlo zostane iba konceptom, alebo sa dostane aj do sériovej výroby.

Marketingový šéf automobilky Renault, Steve Norman, sa k celej záležitosti vyjadruje otázkou: „Je na súčasnom automobilovom trhu vôbec priestor, ktorý by mohol byť zaplnený niečím, čo je porovnateľné s Porsche? V každom prípade, aby mala výroba Alpinu zmysel z finančného hľadiska, musel by sa predávať na trhoch v Severnej Amerike aj Číne.“