BMW sa pustilo do modernizácie 4ky, nevidno to

Keď je niečo dobré, tak to meniť netreba. Presne tento prístup zvolilo BMW pri inovácii kupé a kabrioletu s číselným označením 4. Aby sme niečo nezabudli, tak zmenami prejde aj štvordverová verzia Gran Coupé.

V prvom rade modelom pribudli LEDkové svetlá vpredu, ktoré vytlačili z ponuky xenóny. Pre všetky autá budú štandardom LEDkové hmlovky. Trochu sa zmenilo aj rozloženie prvkov zadných svetiel, ale tiež sú osadené LEDkami. Výrazné zmeny sa neprejavili, veď načo?

Omnoho žiarivejšiu zmenu zaznamenal vzorkovník farieb. Pribudla oranžová Sunset  a modrá Snapper Rocks. Každá z línií výzoru, Advantage, Sport line, Luxury a M sport bude mať nové tvary zliatinových diskov.

Ani interiér sa nezmenil. Možno nájdete nejaké chrómové lišty naviac, ale to je skoro všetko. Ešte teda máte prešívanie na paneli prístrojov, aby ste mali pocit väčšieho luxusu. Po facelifte bude dostupná aj nová verzia systému Professional s lepším ovládaním. Prístroje pred vodičom môžu byť po novom aj plne digitálne s viacerými zobrazeniami.

Podvozok má byť pevnejší a ešte istejší v zákrutách. Zmeny sa nedotknú len základných modelov, ale aj Mkových a tých vybavených adaptívnym podvozkom.

M4 na vrchole ponuky bude mať LEDkové predné svetlá štandardne, výkon sa mu však nezmení. Ale pozitívna správa hovorí, že onedlho sa ukáže verzia M4 CS.