BMW predstavilo extrémny koncept XM

V roku 1978 BMW predstavilo model M1. Legendárne kupé ikonických tvarov bolo úplne prvým samostatným modelom M. Na ten druhý sme museli čakať viac než 40 rokov a je ním XM. Zatiaľ však iba v podobe konceptu.

XM, ktoré vidíte na obrázkoch, nie je žiadne kupé, ale veľké SUV. Dizajnovo je výstrednejšie a odvážnejšie než čokoľvek iné v aktuálnom portfóliu značky. Ľadvinky vpredu sú skutočne obrovské a kontrastujúce s minimalistickými svetlami. Zadné svetlá majú zasa krásny tvar tenkej čmuhy a difúzor so štvoricou výfukov je skutočne masívny. Priemer 23″ všetkých štyroch kolies je tiež šokujúci. Interiér je taktiež všetkým len nie bežnou produkciou. Vpredu sú prešívané kožené sedadlá v medenej farbe, vzadu zasa dve modré so zamatovým čalúnením. Palubná doska má dva širokouhlé displeje a karbónový obklad.

Pod kapotou ukrýva XM plug-in hybridný osemvalec s výkonom až 551kW/750 koní a šialených 1000Nm. To by z neho robilo vôbec najsilnejší model v portfóliu značky. Detaily o batérií nevieme, auto by ale čisto na jej pohon malo byť schopné prejsť 48 kilometrov. Ako sme spomenuli, XM v tejto podobe je zatiaľ iba konceptom, avšak v priebehu budúceho roka by mala na trh prísť aj produkčná verzia. Či bude rovnako extrémna a výstredná ako táto, ukáže čas.