Bentley Continental Flying Spur je vonku

Naživo sa predstaví už čoskoro na autosalóne v Ženeve, ale detaily sú známe už teraz. A, po pravde, nie sú ani tak dôležité. Hlavné sú fotky. Aspoň je vidno tvary nového sedanu.

Kým prvý Flying Spur dokázal odviezť štyroch pasažierov po arabskej púšti rýchlosťou 300 km/h, nový bude zvládať to isté. Veď na to bude mať motor W12 s objemom 6,0 litra a výkonom 460 kW (625 k). Alternatívou bude V8 twin-turbo s 373 kW (507 k). Podľa niektorých médií je menší motor v karosérii kupé lepší ako väčší W12. V8 je však len hudbou budúcnosti, spočiatku bude iba veľký W12. Ten dá stokilometrovú rýchlosť v priebehu 4,3 sekundy a maximálne sa dostane na 322 km/h. Stále sa bavíme o veľkom sedane. Ale za to si vypýta 14,7 litra prémiového paliva v kombinovanom cykle.

Predná časť jasne prijala nové detaily a hlavne sa pozornosť sústredí na zadok. Horizontálne zadné svetlá asi čakal málokto. Zboku auto pôsobí dynamickejšie. Možno sa niektorým nový sedan páčiť nebude, ale ako konkurent Ghostu od Rolls-Royce sa určite chytí.

Pozitívom ovládania sa stane fakt, že bola prerobená štruktúra karosérie. To zvýšilo tuhosť na 36 500 Nm na stupeň. Úpravy tiež pomohli znížiť hmotnosť o 50 kilogramov použitím hliníkových dielov ako kapota a predné blatníky a svojou trochou prispeli aj kompozitné materiály, z ktorých je veko kufra.

Zadná časť nám trocha pripomína Jaguary z osemdesiatych rokov.