Austrálsky sedan nezomrel – Holden Commodore

Koncern GM, to nie je len Chevrolet a Opel. V Austrálii panuje Holden a je súčasťou bojov s priaznivcami austrálskeho Fordu. Nad značkou sa ale zaťahovali mračná. Kríza, aspoň teraz to tak vyzerá, je na chvíľu zažehnaná.

Nový VF Commodore pre modelový rok 2014 pôjde z liniek v Adelaide, čo je v južnej Austrálii. Model je však dôležitý aj pre USA. Ukazuje ako bude vyzerať Chevrolet SS. K zníženiu hmotnosti veľkého sedanu prispeli hliníkové diely. Dizajn zase podporujú otvory v blatníkoch, športové LED denné svetlá a kufor s integrovaným spojlerom.

V interiéri sa oproti predchodcovi tiež zmenilo viac ako dosť. Pribudla samozrejme obrovská navigácia so systémom MyLink, vodič nemusí spustiť oči z cesty, stačí mu pohľad na Heads-Up displej. Blbosti ako elektronická parkovacia brzda už je štandard. Tým však, najmä v Austrálii nie je elektrické ovládanie okien priamo na dverách, lebo to Holden náramne vyzdvihuje.

Veľká kapota sa môže pýšiť schovávaním niekoľkých motorov V6 a V8. Vyzerá to tak, že časom pribudne aj verzia HSV s jemne podhodnoteným motorom 6,2 V8 z Camara ZL1. Viete čo? Toto je jedno z áut, kvôli ktorým by sa oplatilo presťahovať k protinožcom.