Audi Q2 začne na trhu ako Mercedesy

Audi asi pozeralo do stratégií Mercedesu pri uvádzaní nových modelov. Veď prečo nie, keď Mercedees zvolil stratégiu Audi s príliš unifikovaným vzhľadom. Audi Q2 začne na trhu so sériou Edition #1. Naozaj tam je v názve hashtag. Asi chcú osloviť tých, čo musia všetko zdieľať.

Krpec bude stáť na devätnástkach, ktoré tvarom sedia aj na model RS6. Vpredu aj vzadu budú na svietenie určené LEDky a smerovky sa budú rozsvecovať postupne, ako je pri Audi zvykom. Zovňajšok ešte oživí balík S-line so športovejšími nárazníkmi a difúzorom vzadu. Máme podozrenie, že je len na efekt a auto netlačí k zemi. Vozidlá budú môcť byť lakované sivou farbou Quantum.

Audi nezverejnilo fotky interiéru, ale hovorí, že bude mať výškovo nastaviteľné športové sedadlá čalúnené hnedo-čiernou kombináciou. LEDky vnútri po otvorení dverí osvietia aj športový volant so zrezanou spodnou časťou a na prahových lištách bude hrdo svietiť logo S.

Audi Q2 Edition #1 bude možné objednať už v septembri a výbava bude kombinovateľná s každým agregátom v ponuke. Stále je však Q3 krajšou alternatívou…