Aston Martin V12 Zagato – Predstavenie podukčnej verzie už čoskoro

Zagato má dlhú tradíciu. Dizajnérske štúdio pracovalo na veľa autách, v poslednej dobe však boli najmarkantnejšie Bentley Continental by Zagato a práve Aston Martin V12 Zagato.

Pôvodne bol Aston určený na okruhové preteky, ale dočkal sa aj masovejšej a cestnejšej produkcie. Produkčná verzia sa predstaví už 15. Februára 2012 na Concours d’ Elegance. Ak sa pýtate, ako je to možné, keď akcia v Pebble Beach je v inom termíne, tak odpoveď je jednoduchá. Nebude tam, ale v Kuwaite.

Základ pre túto dizajnérsku lahôdku poslušne ponúkol Aston Martin V12 Vantage. Ten je jedným z najzábavnejších Astonov súčasnosti. Gentlemanské praktiky opúšťa vďaka relatívne nízkej hmotnosti, motoru V12 a pohonu zadných kolies celkom často. Oproti nemu sa samozrejme zmenila karoséria, ktorá je z karbónu a hliníka. To znamená ďalšiu hmotnosť dole. Takisto nový bude aj interiér.

Rarity sa vyrobí 150 kusov. Ak ho chcete, tak sa poponáhľajte so zložením zálohy alebo možno celej sumy, dopyt je už teraz enormný. Nebráni mu ani ambiciózna cena 330 000 britských libier! To je skoro 400 000 eur (392 700 eur).

Doktor Ulrich Bez, šéf Astonu o aute povedal: „Teší nás, že nové V12 Zagato môžeme predstaviť prvýkrát na Kuwaitskom Concours d´Elegance. Po viac ako 50 rokoch od legendárneho DB4GT Zagato sme sa pustili znova do spolupráce so štúdiom Zagato kvôli modernej interpretácii klasiky. Tá kladie rovnaký dôraz na kvalitu, výkony a exkluzívnosť.“