Fiat 500L – Kombi s piatimi dverami už v Ženeve

O tom, že Fiat 500 dostane verziu kombi sme už písali. Ale nebude mať podobné usporiadanie ako Ferrari FF. Kombi s tromi dverami. Bude mať dverí päť. Možno sa však posunie ešte ďalej. Dvoje dvere na jednej strane, dvoje na druhej a po vzore Mini dvojdielne, do strán sa otvárajúce vzadu. Nechajme sa prekvapiť, premiéra bude už o mesiac a pár dní v Ženeve.

Na svet prenikli nové detaily. Auto bude postavené na platforme Fiatu Punto a bude merať 4150 milimetrov. To je o 60 milimetrov viac ako trojdverová verzia. Podľa neoficiálnych údajov bude možné zvoliť verziu s piatimi alebo siedmymi miestami.

Podľa dohadov, motory pod kapotou budú začínať dvojvalcom TwinAir s prepĺňaním a objemom 0,9 litra. Výkon tohto motorčeka je 63 kW (85 k). Línia motorov bude pokračovať 1,4 litrovým štvorvalcom s 57 kW (77 k), alebo 77 kW (105 k). Naftová alternatíva príde v podobe 1,3 litrového JTD, ktoré záujemcom ponúkne buď 55 kW (75 k) alebo 70 kW (95 k).

Plán znie, že malé kombi bude v produkcii v závode v meste Kragujevac v Srbsku. A druhá časť hovorí o výrobe 100 000 kusov hneď prvý rok. Takže v Ženeve rozhodne nebude iba koncept, skôr to bude prototyp.

Koncept je štúdia, ako môže niekedy v budúcnosti vyzerať auto automobilky, kým prototyp je už skoro produkčná verzia nového modelu.

Na fotkách je samozrejme normálne trojdverové auto, konkrétne športová verzia Abarth. Ale aspoň základný tvar prednej časti by mal byť podobný. Vyzerá to tak, že nad Pandou sa blýska! Fiat 500L by mohol Pande konkurovať.