Áno, aj Hyundai ix35 má LEDky

Facelift brata Kie Sportage priniesol to, čo veľa majiteľom chýbalo. Je to presne to, čo jedni oslavujú a ďalší zatracujú. Denné svietenie LEDkami zakomponované do predných reflektorov. Ako je už vďaka Audi zvykom, ani v tomto prípade nebude vzadu svietiť cez deň nič. Aspoň, že Hyundai dáva brutálnu výbavu ako základ, tak nepochybujeme, že bude mať svetelný senzor.

Lepšiu viditeľnosť zabezpečia aj bi-xenónové reflektory. Tým by zdanlivo vymenovanie exteriérových zmien končilo, ale nie je to celkom tak. Aj predná maska sa zmenila. A vnútro? To ostalo rovnaké, ale ako každý výrobca, aj Hyundai oznámil, že materiály budú kvalitnejšie. To je klišé každého faceliftu od akéhokoľvek výrobcu.

Do zabudnutia však odišiel benzínový dvojliter Theta-II. Na jeho miesto prišiel agregát s rovnakým objemom, ale vyšším výkonom, nižšou spotrebou a označením Nu GDI. A na pokoji nezostali ani naftové motory. Motor R musel prijať do svojho repertoára nízkotlakový ventil na recirkuláciu výfukových plynov (LP-EGR).