Anketa Auto roka 2013 nepriniesla prekvapenie

Bola to taká šanca! A nevydalo. Toyobaru, čiže Toyota GT-86 a Subaru BRZ mali šancu siahnuť na samotný vrchol ankety Auto roka 2013. Konečne niečo, čo by potešilo aj vyznávača poriadnej jazdy, ktorého krv má minimálne 98 oktánov. Niečo, čo stimuluje žľazy vylučujúce hormóny šťastia. A skončilo druhé. Aj tak je to krásne umiestnenie, ale predbehlo ho niečo iné.

Na prvom mieste skončil, tramtadadá, Volkswagen Golf siedmej generácie. My sme z neho až tak nadšení neboli, ale panel motoristických žurnalistov zapojených do ankety povedal jasné slovo. Nový Golf mal neuveriteľných 414 bodov. Druhé dvojičky dostali iba 202.

Menovite ďakujeme žurnalistom z Veľkej Británie. Steve Cropley a John Simister dali Subaru a Toyotu na prvé miesto. Rovnako treba spomenúť aj holandských žurnalistov. Jos Vroomans a Ton Roks tiež na prvé miesto dali to najlepšie zvezenie. Posledným, kto tak spravil bol Frank Janssen z Nemecka. Chlapi, ďakujeme, 5 z 58 hlasujúcich vie, čo je dobré.

Na treťom mieste s 189 bodmi skončilo Volvo V40, na štvrtom Ford B-Max (148 b), na piatom Mercedes triedy A (138 b), na šiestom Renault Clio (128 b), na siedmom Peugeot 208 (120 b) a na ôsmom, poslednom skončil so 111 bodmi Hyundai i30.