AMG, ktoré vie plávať

Cigarette Racing, aj keď to tak podľa názvu nevyzerá, nie je žiaden tím, ktorý by súťažne fajčil tabakové výrobky. Pravda je taká, že sa jedná o špičkovú spoločnosť, ktorej doménou je výroba luxusných rýchlych lodí.

A skratka AMG a slovo rýchlosť patria odjakživa dokopy. Súvislosť medzi rýchlymi člnmi a toutu upravárskou divíziou Mercedesu je taká, že najnovšia loď firmy Cigarette, ktorej celý názov znie Black Series 50‘ Marauder Cigarette, sa inšpirovala Mercedesom C63 AMG Black Series.

Interiér a exteriér lode sa nesú v rovnakých odtieňoch čiernej a bielej, v akých je ladený aj dizajn tohto Mercedesu. Paluba je ďalej posiata veľkým množstvom hliníkových plakiet a karbónu tu taktiež rozhodne nie je nedostatok. Na boku lode do očí hneď udrie obligátny nápis AMG.

6.3. litrový osemvalec Mercedesu pôsobí v porovnaní s tým, čo poháňa jeho „vodného brata“, veľmi skromne. Dva motory, vyrobené firmou Mercury Racing, totiž dokážu spoločne dosiahnuť výkon šialených 2013kw/2737 koní.

Celá táto paráda si svoju svetovú premiéru zažila len nedávano, minulý týždeň v Miami na  výstave s názovm Boast Show 2012.