Alpine A110 Legende GT je ďalším pokračovaním legendy

Značka Alpine je skutočnou legendou a tak je viac než skvelou správou, že tento rok vyprodukuje ďalších tristo kusov modelu A110 v limitovanej edícii Legende GT. Názov je teda príznačný a dokonale sedí.

Rozoznáte ich ľahko, ak budete vôbec mať to šťastie ich stretnúť na ceste. Budú totiž dostupné iba v dvoch farbách. Tými sú strieborná Mercury a modrá Abyss. Mercury je kombinované s čiernou kabínou so šedým prešívaním, Abyss je zasa v interiéri hnedé v odtieni Amber. Pod kapotou tejto limitky Legende GT je 1.8 litrový štvorvalec s turbom, produkujúci veľmi slušných 215 kW/288 koní a 320 Nm.  Na stovku auto vystrelí za 4,4 sekundy, čo je vskutku úctyhodný čas. Motor spolupracuje výhradne so sedemstupňovým dvojspojkovým automatom. Špecialitou exteriéru sú aj krásne 18″ mnoholúčové disky kolies, ktoré za sebou ukrývajú zlaté brzdové strmene. Interiér zaujme skvelými sedadlami od renomovanej značky Sabelt, audiom Focal, karbónovými obkladmi a plaketou so sériovým číslom na stredovom tuneli.  Sedadlá sú nastaviteľné až v šiestich smeroch, nájsť si tú správnu pozíciu za volantom teda bude hračkou.

O dostupnosti u nás stále nemáme bližšie info, keďže samotná budúcnosť značky Alpine je nejasná. CEO Renualtu Luca de Meo s ňou ale do budúcna rozhodne počíta. Dodajme ešte, že Alpine A110 Legende GT by sa mal predávať za sumu 71 600 Euro.