Ako sprasiť Jaguar XJ LWB úspešne a rýchlo

Ak chcete niečo neopozerané v segmente luxusných sedanov, tak máte na výber buď Hyundai Genesis, alebo ak máte viac peňazí, tak Jaguar XJ. Jasné, ešte stále je v ponuke aj Quattroporte od Maserati, ale to sa oficiálne na Slovensku nepredáva.

Práve auto s mačkovitou šelmou v znaku má dobrú povesť a majiteľom prejde skoro hocičo. Ale ak ho už máte, tak musíte dávať pozor ako ho upravíte. Ako výstrahu výrobca kolies Forgiato spravil kus, ktorú je naozaj desivý a odpudzujúci.

V prvom rade nikdy nedávajte miesto sériových kolies kúsky s názvom Forgiato Maschili. Vôbec sa na Jaguar nehodia a vyzerajú naozaj hrozne. Vlastne, hodia sa vôbec na nejaké auto? My sme také žiadne nenašli. Aj keď tvarom pripomínajú motor Wankel, tak ich najlepším využitím bude stavba jedinečného obývačkového stolíku.

Aby to nebolo v pohode ani pri pohľade na prednú časť bolo nutné spraviť niečo aj tu. A ako lepšie zhovadiť tvár ako otrasnou maskou chladiča a chrómovými prvkami. Nevyvoláva ani úsmev, ale skôr potisne slzy na kraj očí. Znova sa pýtame, komu sa toto môže páčiť? Fiftycentovi? Alebo nejakému tínedžerovi, ktorého Xzibit dotiahol do Pimp My Ride?

Ľudia, Forgiato nie je cestou ako upraviť Jaguar, či už je to XJ LWB, alebo akýkoľvek iný. To slovo, ktoré hľadáte je Arden!