Austrálske bláznovstvá: Holden Commodore Craig Lowndes SS V

Máločo má tak dlhý názov ako práve Holden Commodore Craig Lowndes SS V Special Edition. Ale skoro každá časť názvu má svoje opodstatnenie. Názov Holden Commodore je asi jasný. SS V zase naznačuje príbuznosť s modelom SS V Redline z ponuky pre rok 2015.

Ale kto je ten Craig Lowndes? Je to austrálsky pretekár, ktorý súťaží v kolotoči V8 Supercars. Je natoľko dobrý, že ho Holden vyzval, aby svoje meno poskytol špeciálnemu modelu. Asi za to dostal aj nejaký groš.

Model má čiernu masku chladiča, pásy na kapote a dvadsaťpalcové disky obuté do pneumatík Bridgestone Potenza. Aby nebolo náhodou málo, tak na bokoch sú nálepky, strecha je čierna, ale nie z karbónu a na kufri je krídlo, aby o potenciáli vedeli aj tí vzadu. Bude v ponuke odetý do červenej Red Hot, alebo do bielej Heron White. V Austrálii očividne neriešia vzletné názvy farieb.

Vnútri je najmä štítok s poradovým číslom a Craigovým podpisom. Podvozok sa zmenil a je športovejší, pričom na krotenie osemvalca prichádzajú brzdy Brembo.

Pod prednou kapotou je šesťliter V8 poháňajúci zadné kolesá cez šesťstupňovú manuálnu prevodovku. Na plný plyn odovzdá 270 kW (362 Nm) a 540 Nm.

Každý z 233 šťastlivcov, ktorí si kúpia túto edíciu získa certifikát autentickosti a dva lístky na preteky V8 Supercar.