500 000 míľ za 23 rokov na G-wagene

Keď sa povie roadtrip, veľa ľudí si predstaví cestu z Bratislavy do Popradu. V prípade drsného roadtripu to siaha až do Sniny, prípadne na ukrajinské hranice. Jasné, sú jedinci, čo dali na malom vane od Subaru Mongol Rally. Ale to už je skoro off-road trip. V každom prípade, aj ak také niečo niekto zažije, málokedy to trvá viac ako rok.

Gunther Holtorf to však zobral trochu drastickejšie. V roku 1989 vyrazil a jeho roadtrip trvá. So svojim Mercedesom G-class prešiel už 500 000 míľ, čo je 800 000 kilometrov. Nerobí to pre slávu, len pre svoj dobrý pocit. So svojou manželkou začínal na výlete po Afrike, ale akosi sa mu to natiahlo. Jednoducho sa rozhodli ísť ďalej. Úžasné! Fotky nezverejňujú na bolgu, ani na facebooku, ani nikde inde, až teraz ich zopár pustili do sveta. Pán, čo má úž 74 rokov všetko dokumentuje na dva fotoaparáty Leica. Samozrejme že nie digitálne. Fotky sú vo videu. Sú výborné!

Určite aj vy ste už niečoho mali plné zuby, kto nie? A tiež ste chceli vypadnúť. Preto aj my Guntherovi závidíme v dobrom a želáme, nech ešte cestuje ďalej. Bohužial už ide bez manželky, ktorá ho navždy opustila.

Géčko je predsa jedným z najlepších automobilov na takú cestu. Alebo ešte Land Rover Defender. Možno ešte Hummer H1 by bol alternatívou, ale ten je príliš veľký.