VW Amarok ako z telky

Jeden nemecký dealer Volkswagenu má asi veľmi rád americké televízne seriály. Postavil totiž na základe jedného s názvom The Fall Guy, vysielaného v rokoch 1981-1986, repliku pickupu. A použil na to domáceho zástupcu triedy, Volkswagen Amarok. Názov? CS Edition (Colt Seavers).

V pôvodnom seriáli jazdí hrdina Colt Seavers, ktorého hrá Lee Majors, na GMC Sierra Grande 4×4. Od amerického V8 je štvorvalec s dvoma litrami a dvojitým prepĺňaním veľmi ďaleko. Najviac však zvukom.

K experimentu sa pripojila aj známa firma upravujúca SUV a terénne autá, Delta 4×4. Tá sa stala zdrojom všelijakých oceľových trubiek, strategicky porozmiestňovaných po karosérii. Napríklad nimi je predný rám a rám chrániaci v prípade prevrátenia na ložnej ploche. Nezabudlo sa na ňom ani na štyri svetlá od Helly.

Lakovanie ide presne v stopách originálu zo seriálu. Zlatá na hnedej s červenými pinstripes (tenkými líniami). Predajca stanovil cenu za Volkswagen Amarok CS Edition na 51 695 eur. Nie je to málo, ale ak sa nájde skalný fanúšik seriálu, tak je to povinnosť.