5 áut, čo otáčali v Ženeve hlavy

Tento rok bolo v Ženeve niekoľko áut, ktoré dokázali otočiť hlavu aj tomu, čo sa tam dostal náhodou. Niekedy to bolo tvarmi, niekedy to bolo farbou, ale z nášho výberu akosi vypadli všetky alternatívne poháňané autá. Čím to asi bude? Pozrite si Top 5 najžiarivejších áut tento rok.

1) Alpine A110

Nová značka od Renaultu, teda obnovená predstavila v Ženeve dokonalé auto. Malé kupé s hmotnosťou len 1080 kilogramov poháňa 1,8-litrový motor odvodený z toho v Cliu RS. Aj keby zrovna nemal výkon, tak výzorom všetko doháňa. A110 je dokonalé auto s odkazom na minulosť.

2) RUF CTR

RUF upravoval Porsche predtým ako to bolo cool, upravoval vtedy, keď Nakai-san ani Magnus o ničom takom ani nechyrovali. Nový CTR však je niečim extra. Vyzerá ako Porsche, presviedča vás, že je Porsche, ale Porsche nie je. S produktami stuttgartskej automobilky nemá spoločný ani jeden diel.

3) David Brown Speedback GT

Ďalšia dokonalá renikarnácia je práve Speedback GT. Evokuje modely Astonu na ktorých jazdil James Bond už na začiatku kariéry. Ale presúva niektoré detaily do prítomnosti. Vyzerá strhujúco a pod kapotou má 5,0 V8 s prepĺňaním kompresorom.

4) Eadon Green Black Cuillin V12

Britský start-up predviedol úžasnú kreáciu. Karoséria sa vraj inšpirovala Alfou Romeo 8C 2900 z tridsiatych rokov. Pohon má na starosti motor V12, ktorý dokáže zvládnuť až 7000 otáčok za minútu. Ak sa chcete odlíšiť, tak toto je jedna z ciest.

5) Mercedes-Maybach G650 Landaulet

Mercedes je jediný naozaj veľký výrobca, ktorý sa nám dostal do zoznamu. To asi preto, že Landaulet s V12 z G65 AMG je naozaj prvotriedna šialenosť. Toto auto ale nemôžete šoférovať sami, na toto potrebujete vodiča, aby ste si mohli užívať Maybachovský komfort.