Aj špeciálna Toyota GT86 Tiger má stále rovnaký výkon

Toyota pre nemecký trh pripravila špeciálnu sériu GT86 s názvom Tiger. Vznikne v 30 exemplároch. Zaujímavosťou je, že ani v jednom nebude môcť byť automatická prevodovka, všetky kusy budú s manuálom.

Vizuálne odlíšenie je čiste v forme oranžovej farbe s rovnomenným označením Tiger. Dopĺňajú ju čierne pásy, čierne spätné zrkadlá a krídlo na kufri. Ani kolesá nie sú bledé, majú antracitovú farbu. Priemer diskov bude 17 palcov. A tiež gumy vlastne budú čierne.

Jediným mechanickým vylepšením sú nové tlmiče Sachs. Tiež ste sa tešili na zvýšený výkon? Máte smolu. Ale zase výkon na malé hravé auto stačí.

Vnútro je trochu zmenené, štandardne má Tiger čalúnenie z kombinácie kože a alcantary. Koža je aj na výplniach dverí. Oranžová sa dostala aj do vnútra, kde je rovnaká farba nití na prešívaní volantu a sedadiel. V aute je aj jeden odznak, na ktorom je nápis GT86 Tiger.

S motorom sa neudialo vôbec nič. Boxer s dvoma litrami objemu má stále 147 kW (200 k). Za pár prvkov naviac zákazník na nemeckom trhu zaplatí o 5000 eur viac ako za základnú verziu. Aj napriek absencii vyššieho výkonu je GT86 stále vynikajúcim autom pre pôžitok za volantom.