Zvolili sme auto roka

Keď sa volí auto roka, zasadne skupina odborníkov a tí vyberajú a volia. A ako sa dá čakať, nikdy nezvolia nič naozaj zaujímavé. Lebo berú do úvahy úžitkové vlastnosti, spotrebu, ekotechnológie a podobné detaily, ktoré nás až tak nezaujímajú. Preto sa naša voľba podobala skôr na pästný súboj o jednotlivé miesta. Žartujeme. Zhodli sme sa.

Z nových áut sme vybrali päticu, ktorá nakoniec skončila v našom hodnotení Auto roka 2014 takto:

Autogrip.sk Auto roka 2013: Jaguar F-type Coupé
Kupé je síce len karosárskou verziou roadsteru, ale má všetko, čo je pre auto dôležité. Krásny dizajn, výkon a brutálny zvuk. Článok tu.

2. BMW M3

Áno, čítate správne, na druhé miesto sa dostala M3-ka. Nie M4, lebo tá nemá tradíciu a vyzerá až príliš namachrovane. Článok tu.

3. Mercedes triedy S

Technológie, pohodlie, prestíž. To je nič. Trieda S, model W222, má v ponuke dvanásťvalec s prepĺňaním. Článok tu.

4. Mini

Nové Mini má v základných verziách trojvalec, to áno. Ale stále to je Mini a to sa nedá nemať rád. Je stále originálne, aj napriek tomu, že odkazuje na minulosť. Článok tu.

5. Lamborghini Huracán

Aký by to bol výber top áut, keby v ňom nebolo nové Lambo? Na vyššiu ako piatu priečku sa však nedostalo, lebo ponúkne iba automat. Článok tu.

Návrat roka: Saab 9-3 Aero

Väčšina ľudí to nechápe, ale Saab je špecifická značka, ktorá jednoducho nemôže zaniknúť. Preto sme radi, že sa znova zviecha. Článok tu.

Saab 9-3 Aero 2014 thumb