Z Venena zhodili strechu

Lamborghini Veneno Roadster? Ako ďaleko šialenstvo zájde. Jasné, nie je to až taký brutál ako jednokusové bláznovstvo Egoista, ale aj tak… Lamborghini oslavuje päťdesiatku naozaj štýlovo. Ale na rozdiel od kupé nebude kabrio až tak exkluzívne. Vyrobia ich až 9, slovom deväť kusov. Kupé sú len tri.

Bez dane nový hyperšportový kabriolet bude stáť 3,3 milióna eur. Za tie prachy ale zákazník nedostane strechu. Zvláštne? Ani nie, veď kto by s takýmto dielom chodil keď je len 10 percentná šanca na dážď? Strecha by sa asi ani nikam nedala upnúť, lebo za hlavami pasažierov trčia dva ochranné oblúky.

Za sedadlami tróni rovnaký motor V12 s objemom 6,5 litra ako je aj v kupé. Len pre úplnosť, pochádza z Aventadoru. Ale oproti nemu vzrástol výkon na 552 kW (750 k). Cez prevodovku ISR poháňa všetky štyri kolesá. Obligátny údaj o zrýchlení na stovku dá cifru 2,9 sekundy a šprintuje až k 355 km/h. Môže za to aj hmotnosť 1490 kilogramov. V prepočte 1,99 kilogramu ťahá jeden kôň. Ten sa príliš nenarobí. Výroba deviatich kusov začne budúci rok.