Volkswagen Grand California má všetko na #vanlife

Ak ste na instagrame, tak skúste dať hešteg z nadpisu do vyhľadávania. Nájde vám tisícky fotiek od ľudí, ktorí sa rozhodli žiť v dodávke a cestovať. Nie, nejdeme dávať návod ako na to, skôr alternatívu. Ak nechcete svoj van stavať na niečom starom, prípadne si nie ste istí celkovým výsledkom, tak Volkswagen predstavil naozaj parádnu alternatívu.

Grand California je väčšia California. To asi neprekvapí nikoho, podľa názvu. Ako základ prišiel Crafter. Spomínate si na ten koncept? My áno. Takže to sa udialo aj reálne. Grand California je naozaj veľký karavan. Oproti malej Californii postavenej z T6tky má však jednu nevýhodu. Nevojdete kamkoľvek, musíte rátať s výrazne väčšou celkovou výškou.

Ale zase máte kompletnú kúpeľňu so záchodom a sprchou. Zásobník na vodu má dokonca objem 110 litrov. Vnútro môže byť bielej farby, čo podporuje vzdušnosť a priestrannosť. Väčšina okien sa dá sklopiť, ši vyklopiť a má niečo ako rolety na zatemnenie. Dvere zase disponujú sieťkou proti komárom. Ak by však v noci bolo aj tak príliš teplo, tak sa bude hodiť príplatková nezávislá klimatizácia. Na elektrickú energiu zase padne vhod solárny panel, tiež za príplatok.

Štandardne je v aute dvojposteľ, ale v príplatkovom cenníku je spanie pre dve deti v hornej časti kabíny. Priestor na jedenie je dostupný tiež a raňajkovať môžete niečo zo 70-litrovej chladničky. Za stôl sa štyria zmestia normálne.

O pohonných jednotkách VW zatiaľ nič nepovedalo. Ale je jasné, že pod kapotou bude dvojlitrový naftový motor. Vzhľadom na hmotnosť odporúčame siahnuť po najvýkonnejšej verzii agregátu.  A pre komfort zase odporúčame automatickú osemstupňovú prevodovku. Plus ak chcete lepšie vlastnosti na nespevnených cestách, keďže neviete, kam vás zaveje, tak porozmýšľajte nad pohonom všetkých kolies 4Motion. Bam, 100-tisíc ani neviete ako.