Vo Walese triumfoval Latvala

Cez víkend sa odohralo ďalšie divadelné predstavenie v podaní pilotov svetového šampionátu v rally. Ich pódiom boli tentokrát velšské lesy.

Najrýchlejším mužom tejto legendárnej súťaže však nebol Francúz pilotujúci Citroen, ako je tomu už pár rokov zvykom na každej rally zaradenej do MS. Áno, narážame na Sebastiena Loeba, ktorý skončil „až“ druhý. O pol minúty rýchlejšie totiž bola v cieli britskej rally Fiesta WRC, ktorú počas celého víkendu bezchybne pilotoval Jari Matti Latvala. Nechýbalo veľa a tím Ford mohol sláviť double. Iba 0.9 sekudny totiž delilo od druhého miesta Latvalovho kolegu Pettera Solberga, ktorý nakoniec po nádhernom súboji s Loebom skončil tretí. Ďalší Nór za volantom Fiesty WRC, Mads Ostberg, skončil štvrtý so stratou niečo cez minútu. Spoľahlivo, aj keď dosť nevýrazne pôsobí piate miesto tímovej dvojky Citroenu – Mikka Hirvonena. Útechou mu však určite môže byť aspoň víťazstvo v záverečnej power stage.

Prvá spoločná rally ruského divočiaka Evgenyho Novikova s veleskúsenou Ilkou Minor na pravom sedadle skončila celkom solídnym šiestym miestom, a tak sa dá pokladať za úspešnú. Pred ním sa dlho držal mladý Ott Tanak, avšak ten svoje účinkovanie ukončil na 17. rýchlostnej skúške s vylomeným kolesom. Siedma priečka patrí ďalšiemu mladému a nádejnému jazdcovi Thierry Neuvillovi s Citroenom DS3 WRC. Po zranení sa do MS vrátil Matthew Wilson a výsledkom jeho snaženia na domácom podujatí je ôsme miesto. Hneď za ním skončil Martin Prokop a desiatku uzatvoril Nasser Al-Attiyah, ktorý stále akosi nevie nájsť spoločnú reč s DS3 WRC. Ako je už zvykom, najrýchlejšia S2000 v štartovom poli bola zasa raz Škoda Fabia tímu Volkswagen so superrýchlym Sebastienom Ogierom za volantom.

Budúci mesiac, konrétene 4 až 10 , sa svetový šampionát presunie do Alsaska na Loebovu domácu rally, na ktorej sa možno dočkáme aj osláv jeho už deviateho titulu majstra sveta v rade.