Veľké Mini Countryman sa zmenilo len Minimálne

Pozrite si galériu a napíšte si čiarku na papier za každý jeden zmenený diel na Mini Countryman, ktorý zbadáte. Tí lepší budú mať pri prednom pohľade jednu. Ono, ani nebolo veľa meniť. Countryman má svoje publikum, ktoré ho má rado a aj publikum, ktoré ho kvôli kombinácii názvu Mini a veľkosti nenávidí.

Tak ale poďme na to! Zmenila sa predná maska. A nie príliš. Pribudli LED denné svetlá a iná je ponuka diskov. Zvonku komplet. Nič viac. Ešte zospodu pribudla pre verzie s pohonom všetkých kolies ochranná platňa. Omnoho viac do očí padnú nové farby. Pribudla zelená Jungle Green, sivá Midnight Grey a modrá Starlight Blue.

Vnútro tiež príliš veľa zmien nezaznamenalo. Prístroje boli len doladené, podobne ako chrómové vypínače. Pribudla však zvuková izolácia a informačno-zábavný systém Mini Connect.

Pod kapotou vymenil v Countrymane S pôvodný agregát jemne modernizovaný kus. Štvorvalec s objemom 1,6 litra zo seba vypustí 140 kW (190 k) a 240 Nm. S tými parametrami dá stovku za 7,5 sekundy a najviac sa na tachometri rozsvieti 218 km/h.