Van-pickup Volkswagen Tristar sa ukázal v Hanoveri

Jasné, nový Renault Trafic a Ford Transit Custom ťahajú zákazníkov aj z húfov, ktoré by chceli Transporter. Ale Volkswagen trochu rozčerí vody konceptom predstaveným na úžitkovom autosalóne v Hanoveri.

Volkswagen Tristar čerpá základy z Transporteru, ale karoséria má usporiadanie pick-up miesto vanu. A naviac je off-roadovo vybavený. Nie je to len o plastových nárazníkoch a mestských mýtoch o priechodnosti. Aj tá oranžová pripomína menší Unimog.

Brutálny exteriér však nie je jedinou zmenou, Tristar je o 30 milimetrov vyšší ako Transporter a tiež stojí na sedemnásťpalcových diskoch s terénnymi pneumatikami. A všetkému dáva korunu navijak v prednom nárazníku.

Interiér už taký drsný nie je a stavil na príjemné tvary a prvky. Nikto z dvoch na palube sa nemôže cítiť zle. Ale hlavný prvok terénnych ambícií je ukrytý. Tristar poháňa motor 2,0 TDI s výkonom 150 kW (204 k) a krútiacim momentom 450 Nm. Ako sa na VW patrí, je spojený so sedemstupňovým DSG a najmä systémom 4Motion. Stovka mu trvá 10 sekúnd a maximálne dokáže 185 km/h.

Tristar je okrem pútača aj pripomienkou tridsiateho výročia konceptu Syncro.