Renault Clio Initiale Paris dýcha luxusom

Renault obnovuje ďalšiu verziu, ktorá sa v histórii objavila. Po oznámení o obnovení Alpine a aspoň čiastočnom obnovení Gordini sa znova objaví aj ultraluxusná verzia Initiale Paris. A ukáže sa štýlovo v Paríži.

Prvým luxusným autom, ktoré sa objaví bude malé Clio. Nadviaže tak napríklad na historický model 5 Exclusive. Clio by mal nasledovať s touto výbavou nový Espace, ktorý sa objaví už onedlho. Podobne ako GT nie je Initiale Paris len o výbave, zmenil sa aj zovňajšok auta, k čomu prispel najmä predný nárazník s LEDkami. Tie zároveň zmizli z masky chladiča.

Príplatková výbava bude obsahovať len panoramatickú strechu a rezervné koleso. Vnútro miniluxusného auta ozvláštni okrem koženého čalúnenia komplet všetkého aj zopár nápisov Initiale Paris. Mimo sedadiel sa dostane aj na spodný lúč volantu.

V ponuke sa Clio Initiale Paris objaví s benzínovým motorom 0,9 TCe s 66 kW (90 k) a manuálnou prevodovkou, čo 1,2 TCe s 88 kW (120 k) a dvojspojkovou šesťstupňovou prevodovkou EDC. Z naftovej ponuky sa do cenníka dostane 1,5 dCi s 66 kW (90 k) buď s manuálnym päťkvaltom, alebo so šesťstupňovým EDC.

Luxus, neluxus, dlhá anténa ostáva na svojom mieste. A základná cena by mala byť 21 500 eur na nemeckom trhu.