V40 od Heica sa začína rysovať

Firma Heico Sportiv, dvorný úpravca vozidiel švédskej značky Volvo, oznámila, že už intenzívne pracuje na tuningovom balíku pre najnovší model tejto automobilky.
Tým je hatchback s označením V40 a približnú predstavu o tom, ako by mal po zásahu úpravcov z Heica vyzerať si môžete urobiť z priložených náčrtov. Jeho kontakt s vozovkou by mali sprostredkúvať nízkoprofilové pneumatiky obuté na sedemlúčových diskoch a o dôstojný zvuk by sa zasa mal postarať výfukový systém so štyrmi oválnymi koncovkami.
Medzi ďalšie výrazné dizajnové prvky patria napríklad znížené prahy, predný nárazník s veľkými nasávacími otvormi či naopak difúzor v zadnej časti auta.
Výkon benzínového motora T5 porastie vďaka preprogramovaniu riadiacej jednotky o približne 30 koní. Konkrétne teda zo sériových 177kW/237 koní na 198kW/266 koní. Hodnota krútiaceho momentu sa taktiež posunie smerom nahor a z 320 Nm stúpne na 365 Nm. O zanedbateľných 5km/h sa zvýši aj maximálka. Tieto hodnoty je možné brať ako takmer isté, keďže tento modul riadiacej jednotky mú už Heico vyvinutý.