Ford Bronco ožilo vďaka Icon 4×4

Ford Bronco je legenda, terénne auto, ktoré zohralo v histórii Spojených štátov veľkú úlohu. Určite nie až takú ako Jeep so svojimi modelmi CJ, či Hummer s H1, ale stal sa tiež klasikou.

Americká firma Icon 4×4 ich prebúdza k životu. Nie je to iba o reštaurácii auta. Dá sa povedať, že aj keď idea ostala, tak Icon Bronco je úplne nové auto. Podobne ako ďalšie modely Iconu, CJ podľa Jeepu a FJ podľa Toyoty.

Modernizovaný off-road ponúka veľa zaujímavých detailov. Každý jeden panel auta je laserom vyrezaný z nehrdzavejúcej ocele. To by mohlo znamenať aj možnosť vizuálneho spriaznenia s DMC DeLorean. Hliník vo vnútri je presne rovnaký, ako sa používa vo  výťahoch v luxusných mrakodrapoch. Najviac však šokuje pohľad na prístroje, ktoré sa inšpirujú hodinkami Bell & Ross.

Pod kapotu sa vopchal klasický americký motor. V8 s objemom 5,0 litra pochádza od ďalšej ikony, Fordu Mustang. Tým, že je auto postavené nanovo neutrpeli ani jazdné vlastnosti v teréne. Bronco od Icon 4×4 je jednoducho úžasné.

Vo videu Jonathan Ward, tvorca Iconu približuje, čo sa vlastne za autom s názvom Icon Bronco skrýva. Je v angličtine, ale oplatí sa pozrieť.

Viac info o aute: Homepage Icon 4×4