Twingo RS podľa Red Bull formule je tu!

Renault predstavil novú verziu malého šibala, Twinga RS. Celým menom sa volá Renault Twingo RS Red Bull Racing RB7. Odkaz na formulu v názve teda nechýba.

Podobne ako pri Cliu je exteriér čierny so žltými (Sirius Yellow) detailmi. Strechu zdobí šedá šachovnica, veď ňou sa máva na konci každých pretekov F1. Twingu sa takáto kombinácia náramne hodí.

Pod kapotou ostáva osvedčený, dobrý motor 1,6 s výkonom 98 kW (133 k) a krútiacim momentom 160 Nm. Spotrebou je striedmejší a kombinovaná hodnota má 6,5 litra. To, že auto bude ovládateľné je už od začiatku jasné, ale RB7 naviac obsahuje štandardne Cup Chassis s pevnejším pružinami a tuhšími tlmičmi. Auto je bližšie k zemi o zanedbateľné 4 milimetre.

Vnútro auta obsahuje lesklé čierne plochy, žlté prešívanie sedadiel a samozrejme štítok s poradovým číslom a nápisom FIA 2011 World Champion. Naviac bude aj RS Monitor, ktorý má napodobňovať telemetriu pretekárskych vozidiel.

To je všetko pekné, ale najviac nás na tom teší fakt, že na rozdiel od Clia RS Red Bull bude toto Twingo možné objednať aj na Slovensku.