Trojka GéTé od BMW bude mať eF eL

Trojka ako GT je celkom neobvyklým zjavom na cestách. Stále je viac vidieť 5 GT a z radu 3 najmä kombi. Ale oproti kombíku má vyšší posed a vraj patrí medzi tie najlepšie BMW na cestovanie. Teda ak nerátame to isté len číslom 5. Doba nespí a 3 GT prichádza s faceliftom.

Navonok sa neprejavuje skoro vôbec, len na pár detailoch tu a tam je niečo zmenené. Pokiaľ nebudete mať autá priamo vedľa seba, tak to nezbadáte. Inovovaná trojka GT bude napríklad ponúkať možnosť kompletného LED svietenia. A to nielen vzadu, ale aj vpredu a aj v hmle.

Dnu okrem nových povrchov pribudla aj ostatná verzia systému iDrive. Zase xDrive môže byť v rámci podvozku. Napríklad pre 335d bude sériovo. Pre slabšie nafty, 320d a 330d bude ako špeciálna výbava. Naftové motory však teraz nie sú zaujímavé.

Omnoho zaujímavejšie sú zmeny medzi benzínovými agregátmi.  Verzia 320i zostáva. Ale 328i muselo uvoľniť cestu 330i. Názov by mohol naznačovať trojliter a šesť valcov v rade. Ale je to iba prepĺňaný štvorvalec dosahujúci 185 kW (252 k), čo je nárast o 5 kW (7 k). Na vrchole bude po novom 340i, už nie 335i. Z výkonu 225 kW (306 k) sa dostal až na 240 kW (326 k).

Nový model, teda inovovaný, sa dostane na trh už v lete tento rok. O ukončení ponuky sa zatiaľ nič nehovorí. Ale nástupca 5 GT už je skoro na ceste.