Tretie miesto v Zolderi pre Praga Cars

O programe New Generation, ktorý organizuje Praga Cars sme písali. Aby bolo jasné, že to nie je len taká zábavka, tak môžeme konštatovať, že hneď v prvom závode Dutch Supercar Challenge sa dostavil úspech.

Auto Praga R4S poháňal nový motor z vlastnej dielne s označením H8S. Pretek v Zolderi znamenal striedanie sa dvoch pilotov za volantom špeciálu. Skúsený Danny van Dongen dostal ako partnera 19-ročného Rakúšana Simona Wagnera. Práve on je jeden z účastníkov programu New Generation.

Začiatok preteku nebol naklonený k dvojici jazdcov, ale postupne sa predrali na celkovo skončili na treťom mieste. Zvíťazil Team RaceArt s Covette C5R a druhý bol Speedtec Motorsport s Viperom GT2.

„Je to viac ako úspešný začiatok. Bola to skúška – motora, auta, jazdcov, nového tímu a v nej sme uspeli. Víkendové výsledky potvrdili to, v čo sme pred začiatkom sezóny verili – že táto nová racingová zostava má na to, aby zamiešala karty na európskych racingových okruhoch,“ zhodnotil pretek tím manažér Dušan Malý.

Najbližší pretek absolvujú jazdci na okruhu Zandvort.