Tretia generácia Mitsubishi Outlanderu na Slovensku

Nový Outlander sa pomaly dostáva na Slovensko. Momentálne je už dostupný u všetkých autorizovaných dealerov. Nový dizajn je síce špecifický, ale určite si nájde svojich obdivovateľov. Alebo to skôr bude postupné zvykanie ako na prvú generáciu?

Kapota ukrýva dvojliter MIVEC s variabilným časovaním ventilov alebo 2,2 litrový DI-D s Common-Railom. Druhý spomenutý v spojení so znížením hmotnosti medzigeneračne o 155 kilogramov dosahuje slušnú spotrebu 5,3 litra nafty na sto kilometrov.

K výbave patrí 9 airbagov, stabilizačný systém a adaptívny tempomat. Samozrejme jednotlivé prvky sú závislé od zvolenej výbavy. Základ Intense a vyšší stupeň Intense+ majú všetky spomenuté okrem adaptívneho tempomatu. Ten má až najviac vybavený model Instyle, rovnako ako aj systém varovania pri opustení pruhu LDW. Rovnako je na tom aj systém FCM, ktorý by mal rozpoznať blížiacu sa kolíziu a zabrzdiť.

Koľko teda novinka bude stáť? Základ s benzínovým motorom, pohonom prednej nápravy a výbavou Intense vyjde 23 900 eur. Najlacnejšia štvorkolka už má naftový motor a s rovnakou výbavou vytiahne z účtu 29 900 eur. Najviac vybavená Instyle, takisto s naftou, ale s automatom stojí o 10 000 eur viac, čiže 39 900 eur.

A od budúceho roka ponuku obohatí Plug-In Hybrid.