Trať z Toyoty GT86 si pozriete znova v Gran Turisme

Toyota GT86 je výborné auto, o tom sa s nikým nejdeme hádať. Nie je premotorované, ale zároveň má dostatok výkonu na to, aby bolo zábavné. Lenže v Japonsku teraz posunú zážitok z auta ešte ďalej.

V príplatkovej výbave sa objaví niečo, čo bude povinné pre všetkých vlastníkov Playstation. Od tohoto júna si budú môcť zákazníci objednať Sports Drive Logger. V preklade to je niečo ako telemetria zaznamenávajúca všetko možné, aj pozíciu podľa GPS. Nahrávacie zariadenie má ponúkať vzrušujúcu novú cestu, ako si užívať šoférovanie pomocou hrania doma. Znie to ako riadna volovina, užívať si jazdu doma na gauči? Prosím!

V každom prípade Data Logger zaznamenáva dáta z GPS, polohu plynového pedálu, uhly natočenia kolies, polohu brzdového pedálu, preraďovanie, otáčky a rýchlosť. Ak majiteľ preteká na niektorom okruhu, tak si môže dáta stiahnuť a prehrať v Playstation v hre Gran Turismo 6. Potom môže sám proti sebe, prípadne proti priateľom pretekať v obývačke.

Systém je však zatiaľ dostupný iba pre Fuji Speedway International Racing Course, Tsukuba Circuit 2000 Course a Suzuka Circuit International Racing Course. Váš obľúbený kopec tam zatiaľ nie je.