Toyota vymenila miliónovú Tundru za úplne novú

Najazdiť na aute veľa kilometrov nie je problém. Ale dať za 8 rokov milión je celkom sila. Najmä ak je milión nie práve kilometrov, ale míľ. Takže krát 1,6. Milión a šesť stoviek tisíc kilometrov sa za takú relatívne krátku dobu podarilo naválať Victorovi Sheppardovi, samozrejme z USA.

Nebola to prvá Victorova Tundra, je jej verný už dlhšie. Jubilejný prírastok si kúpil v roku 2007 a išiel. A keď už bol na konci všetkého, tak sa otočil a šiel naspäť. Ako vlastne niekto dokáže ročne nabehať 200 000 kilometrov? To vychádza 550 kilometrov každý deň. Ak máme 200 pracovných dní v roku, tak to je rovná tisícka denne. Aj keby ide zrovna stovkou, tak to je minimálne 5 a pol hodiny denne za volantom.

Na Tundre s miliónom míľ je stále pôvodný lak, má pôvodný motor a aj prevodovka je stále pôvodná. Toyote to asi nejde do hláv, tak spravila zaujímavý krok. Ako výmenu za starý pick-up dala Victorovi funglovku 2016tku. So starým autom má určité zámery. Rozoberie ho a zistí ako je možné, že stále funguje. Teda skôr, ako veľmi sú opotrebované jednotlivé komponenty.

Majiteľ o svojom aute povedal: „Moj truck vyzerá stále dobre, teda na pár ťukancov, je skoro ako nový. Dokonca aj sedadlá vyzerajú ako keď som Tundru kúpil. Síce nie sú tak čisté, ale sú stále pevné a nie sú opotrebované.“

Od roku 2007 sa auto pozrelo do servisu celkovo 117-krát. Všetko boli hlavne údržbové návštevy. Od výmeny rozvodov po predpísané prehliadky. Extrémnu porciu kilometrov zvládla Tundra so štvorlitrovým šesťvalcom.

Veľkolepé odovzdanie sa neobišlo bez balónikov.