Toyota RAV 4 Prime s výkonom hothatchu

Na autosalóne v Los Angeles predstavila Toyota verziu Prime modelu RAV4. V reči Toyoty to znamená plug-in hybrid a minimálne na papieri vyzerá veľmi zaujímavo.

Pod kapotou má 2,5 litrový štvorvalec pracujúci na Atkinsonovom cykle a jeho celkový výkon je 225kW/302 koní. To je na kompaktné SUV poriadne slušná porcia, čoho dôkazom je šprint na stovku za 5,8 sekundy. Batérie sú rovnaké li-iónové ako v prípade RAV4 Hybrid, avšak narástla ich kapacita. Namontované sú pod podlahou a nemal by teda utrpieť ani batožinový priestor. Výkon RAV4 Prime je impresívny a až o 83 koní vyšší ako u verzie Hybrid, ktorá má už aj tak obstojných 163kW/219 koní. Rovnako skvelé ako výkon sú ale aj udávané hodnoty dojazdu. Na plne elektrický pohon bez zapojenia benzínového motora by mala byť schopná prejsť takmer 70 kilometrov. A to už je niečo, čo nemá vo svojej triede konkurenciu. To, že verzia Prime je  „hotSUV“ napovedá okrem výkonov aj výrazný červený lak či čierne piánové doplnky karosérie a šedo-strieborné 18″disky.

Do predaja by sa mala táto varianta Toyoty RAV4 dostať v priebehu leta 2020, ceny však zatiaľ známe nie sú. Je ale jasné, že budú o niečo vyššie než v prípade slabšej verzie RAV4 Hybrid.