Toyota GT-86 ako Shooting Brake nie je len renderom

Čo chýba Toyote GT-86? Zatiaľ sme počuli, že výkon, že treba kompresor. O tom, že má malý kufor zatiaľ nikto nehuboval. Ale ako sa to často stáva, dostávame odpovede aj na otázky, ktoré zostávajú nevyrieknuté.

Austrálska Toyota pripravila verziu Shooting Brake. Ale úprimne, keď už by sme chceli Shooting Brake, tak by sme siahli po staršom BMW Z3M Coupé. Avšak invencia sa cení a Toyota má aj tak malý plusový bod. Veď vyzerá milo. Nie, nie je zrovna nádherná, táto Toyota. Jaguar F-Type z nej nikdy nebude. Ten by ako Shooting Brake vyzeral lepšie a má k tomu aj rodokmeň.

Malé trojdverové kombi sa do sériovej produkcie nedostane, lebo sa šepká, že v druhej polovici roka má dostať nástupcu. Práce na koncepte GT-86 Shooting Brake pritom začali už v novembri 2014, keď šéf konštrukcie automobilky, Tetsuya Tada, navštívil Austráliu a tam mu predviedli model v 1:4 mierke. Nápad sa mu páčil a dal spraviť jeden experimentálny kus, ktorý reálne funguje.

Reálne teda nemusíte čakať na takúto verziu, kúpte si kupé, to má viac elegancie. Alebo choďte do Subaru po BRZ v modrej.